Ana Menü
Ana Sayfa
Hakkımızda
Ürünlerimiz
Satış Noktalarımız
Kalite Politikamız
Üretim Tesisimiz
Yönetim Şeması
Belgelerimiz
Resim Galerisi
Ziyaretçi Defteri
İletişim
Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üye Sayısı: 399
En Yeni Üye: VincentDoky
Duyuru Panosu

Değerli Müşterilerimiz…

Sitemize Hoşgeldiniz...…

ELMİSKOSitemizden Bize Güncel Olarak Takip Edebilirsiniz...

ELMİSKO KOOP

Hava Durumu
+3
+
+
Elmali
Cuma, 22
Cumartesi   +10° +
Pazar   +11° +
Pazartesi   +10° +
Salı   + +
Çarşamba   + -3°
Perşembe   + -10°
7 günlük hava tahminini
Hoş Geldiniz
Ana Sayfa

 

 

ELMİSKO TAİHÇESİ ve FAALİYET ALANLARI

İlçemizin Eski Belediye Başkanlarından Kerken Hoca lakaplı Hamdi Altıntepe önderliğinde Dr. Necdet Gür ve Av.Nedim TIK  ve ilçenin diğer esnaf ve çiftçilerinin katılımıyla kıcaca ELMİSKO olarak anılan kooperatifimiz  12.02.1972 tarihinde S.S.ELMALI MEYVECİLER İSTİHSAL ve SATIŞ KOOPERATİFİ adı ile kurulmuş ve  ticaret sicilini de Elmalı-306 numara ile tescil ettirmiştir.

Kuruluşta adı Meyveciler istihsal ve satış kooperatifi olan kooperatifimizin şimdiki adı kooperatifler kanununa 29.06.1990 tarihinde yapılan ve 20.08.1990-2591 tarih sayılı ticaret sicil gazetesi ile tescili yapılan yeni adı S.S ELMALI VE ÇEVRESİ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ'dir. O yıllarda 30000 Ton yıl kapasite elma üretimi olan ilçemizde soğuk hava deposu yapmak için kurulan kooperatifimiz ortak alımı ve güçlenme aşamasında halkın ihtiyaç duyduğu malların temin edilmesiyle işe başlamıştır.

Öncelikle 70li yıllarda bulunması zor olan deterjan,margarin,şeker,makarna gibi temel ihtiyaç maddelerini temin ederek işe başlamış ilerki zamanlarda traktör ve ekipmanları ile ilaç,gübre,ilaçlama aletleri vs. temin etmek suretiyle üretimde verimin ve kalitenin arttırılmasında katkıda bulunmuştur. Daha sonra gelen yönetimlerin gayretleri ve sayıları 1500'ü bulan ortakların gayretleri ile yapımında başlanılan 10.000 Ton yıl kapasiteli Elmisko Soğuk hava deposunun ilk önce 5000 Ton yıl kapasiteli bölümünü 1984 yılında hizmete girmiş olup kalan 5000 Ton yıl kapasitelerde peyderpey hizmete girmiştir.

Şu anda ortak sayısı 517'i bulan Kooperatifimiz  Soğuk hava deposunun tamamlanmasından sonra üretimin satışına destek olmak için Antalya meyve ve sebze hal'inden 144 Nolu komisyon dükkanı kooperatifimizin bünyesine katılmıştır. Daha sonra 2000 li yıllarda kooperatifimize belediyeden alınan işyeri ile merkez büro olarak kullanılan şu andaki iş yeri ve özel şahıstan alınan 5000 m2 içinde hazır binası bulunan arazi satın alınmış olup nisan 2006 yılında süt ürünleri fabrikası kurulmuştur. Nisan 2006 yılında süt ürünleri üretimine başlayan kooperatifimiz kendi fabrikasında Pastorize süt,Lor peyniri,Yağlı yağsız Beyaz Peynir,Kaşar peyniri,Krema,Tereyağı,Yoğurt ve Aran üretim ve satışına başlamıştır.

Şu anki yönetimi ve ortakları ile kooperatifimize emeği geçen yönetici ve ortaklarımızdan hayatta olanlar sağlık ve mutluluk, vefat edenlere Allahtan rahmet dileyerek, geçmişten edindiği tecrübe ve güçlü varlığı daha ilerlere taşımak maksadı ile Elmisko logosu ve S.S ELMALI ÇEVRESİ TARIMSAL KALINMA KOOPERATİFİ adı altında ortaklarına ve bölge ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

 

 

 

 

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
SAAT
Elmisko